3 września 2024 roku US Open dostarczył kolejnych emocjonujących meczów, gdy najwyżej rozstawione zawodniczki Iga Świątek i Jannik Sinner zapewnili sobie miejsca w ćwierćfinałach, odnosząc przekonujące zwycięstwa w dwóch setach. Tymczasem Czeszka Karolína Muchová sprawiła dużą niespodziankę, pokonując Jasmine Paolini, prezentując imponującą formę w ósmej dobie tego prestiżowego turnieju tenisowego.

Karolína Muchová, zajmująca 52. miejsce w rankingu singlowym WTA, zaskoczyła kibiców swoją szybka wygraną nad rozstawioną z numerem 5 Jasmine Paolini. W zaledwie 69 minut Muchová zdobyła zwycięstwo 6-3, 6-3. Pomimo odczuwania nerwów i nietypowych okoliczności w trakcie meczu, Muchová wyraziła zadowolenie ze swojej gry. Jej statystyki były mocne, ponieważ zdobyła więcej asów serwisowych i winnerów w porównaniu do przeciwniczki, a także skuteczniej wykorzystywała swoje szanse na przełamanie.

W nadchodzących ćwierćfinałach Muchová zmierzy się z Brazylijką Beatriz Haddad Maią, która również zaprezentowała się imponująco, pokonując Caroline Wozniacki w męczącym meczu trzysetowym. Zwycięstwo Haddad Maii przyszło po dwóch godzinach i 41 minutach intensywnej gry, gdzie zaprezentowała swoje umiejętności, zdobywając pięć asów serwisowych i wykorzystując pięć z ośmiu szans na przełamanie. Zwycięzca tego meczu zmierzy się z Igą Świątek lub Jessicą Pegulą w półfinałach.

Jessica Pegula, która stara się o swoje pierwsze półfinały Wielkiego Szlema, osiągnęła solidne zwycięstwo nad Dianą Shnaider z Rosji, kończąc mecz wynikiem 6-4, 6-2. Występ Peguli wyróżniał się efektywnym serwisem i silną grą z głębi kortu, co pozwoliło jej dominować w meczu i przygotować się do ćwierćfinału z Świątek. Polska zawodniczka, najwyżej rozstawiona, również odniosła zdecydowane zwycięstwo nad Liudmyłą Samsonovą, awansując po wyniku 6-4, 6-1.

Po stronie męskiej Jannik Sinner pewnie awansował do ćwierćfinałów, wygrywając z Tommym Paulem, podczas gdy Daniil Medvedev szybko poradził sobie z Nuno Borgesa, aby przejść dalej. Zwycięstwo Sinnera było zaznaczone jego potężnym serwisem i efektywną grą, przewyższając Paule pod względem asów i ogólnych winnerów. Medvedev, z kolei, dominował w swoim meczu, prezentując bezbłędną formę, przygotowując się do starcia z Sinnerem lub Alexem de Minaurem, który również zapewnił sobie miejsce w następnej rundzie, wygrywając z Jordanem Thompsonem.

W miarę jak turniej postępuje, kibice mogą oczekiwać kolejnych emocjonujących spotkań. Ćwierćfinały będą kontynuowane we wtorek, z kilkoma intrygującymi pojedynkami w planie, w tym Emma Navarro kontra Paula Badosa oraz Alexander Zverev przeciwko Taylorowi Fritzowi. US Open obiecuje więcej ekscytującej akcji tenisowej, gdy zawodnicy walczą o miejsce w półfinałach i dalej.